Уз ове савете, пржена храна упиће много мање уља
Један од главних аргумената против меканих домаћих уштипака по бакином рецепту јесте онај да су они превише масни. Будући да се прже у дубљем уљу, они упијају његову велику количину, због чега нас још више гризе савест када уживамо у њима, чак и ако зажмуримо на све то опасно, а ипак обожавано бело брашно.
Исти је случај са свим јелима која се праве у дубоком уљу, попут помфрита, похованих крилаца итд. Како смањити апсорпцију уља и уживати у (макар) мање масним залогајима?
Ове цаке могу бити од помоћи!
За уштипке: сода бикарбона или прашак за пециво – директно у брашно
Често се у рецептима препоручује да се сода бикарбона или прашак за пециво растворе у води, млеку или умућеним јајима. Међутим, ако ове прахове помешате с брашном и просејете их заједно, уштипци ће приликом пржења упити далеко мање масноће.
Прочитајте још: КАКО да вам течност приликом кувања НЕ ИСКИПИ? Потребни су само уље и крпа, невероватно је једноставано (ВИДЕО)
Корисно је и просејати брашно три пута, јер ће захваљујући томе тесто бити ваздушасто и мекано.
За кромпир и месо: најпре их прокувајте
Ако желите да испржите помфрит или поховано месо у дубоком уљу, прво их прокувајте. На тај начин ће храна упити мање уља.
Тигањ мора да буде потпуно чист
Уколико користите тигањ који на дну има наслаге од раније, не само што ће укус хране коју пржите у њему бити лош него ће процес пржења бити тежи и ваше јело ће упити више уља. Зато се потрудите да тигањ буде савршено чист.
Спремите папирне убрусе
Један од најлакших начина да ваша храна припремљена у дубоком уљу јесте да мекике, помфрит и остале масне залогаје ређате по папирном убрусу, где ће се оцедити.
Сачекајте да уље буде добро загрејано
Не спуштајте храну у дубоко уље пре него што оно почне да кључа и буде довољно угрејано. Ако се она нађе у тигању пре тога, остаће у уљу предуго, па ће сигурно бити маснија.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ