Воће и поврће требало би конзумирати свакодневно, али важно је како их складиштимо
Воће и поврће обилује витаминима, влакнима, минералима и многим другим хранљивим материјама. ХРану коју купимо обично одмах стављаммо у фрижидер, али постоје одређене врсте воћа и поврћа којима није место у фрижидеру.
Вишње. киви, банане, манго, диње, брескве, крушке, ананас, шљиве, нектарине не би требало држати у фрижидеру јер могу брже да пропадну и сазрену пре времена. Међутим, уколико су потпуно зреле, можемо им продужити рок трајања за неколико дана ако их ставимо у фрижидер.
Бели и црни лук имају кору која им пружа довољну заштиту, те њих можете држати на собној темпратури, Али, ако уклоните кору, требало би их држати у фружидеру и никако у близини кромпира јер он може подстаћи клијање.
Кромпир и батата не би требало да складиштите у фрижидеру јер хладна температура може да претвори скроб у шећер. Када се такав кромпир пржи или пече у рерни на температури изнас 120 степени, ти шећери у интеракцији са амино-киселином аспарагином стварају хемикалију акриламид, која може повећати ризик од настанка опасних обољења.
Кромпир такође не би требало држати у пластичној кеси. Парадајз би увек требало чувати на собној температури, па чак и кад је потпуно зрео. На ниским температурама губи на укусу, а иста ситуација је и са тиквицама и бундевама.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ