Ова уља садрже више омега-3 масних киселина него риба.
Није тајна да за лепу и густу косу морате да уносите довољно засићених и незасићених масти из хране, као и да у исхрану уврстите храну богату омега-3 и омега-6 масним киселинама које се, иначе, налазе не само у риби, већ и у неким биљним уљима.
Стога, ако нисте у могућности да једете плодове мора и рибу сваки дан, покушајте да допуните дневни унос омега-3 масних киселина користећи алтернативне изворе - биљна уља.
Прочитајте још: Ова навика узрокује ОПАДАЊЕ КОСЕ: Како да то променимо
Ланено уље
У погледу количине омега-3, ланено уље има двоструки садржај у односу на рибље уље и друга биљна уља: на пример, удео омега-3 у ланеном уљу је више од 40%, док маслиново уље садржи само 1%.
Ланено уље се чува у фрижидеру не дуже од месец дана
Укус производа је благо горак, али ако га додате салатама од поврћа, главним јелима, онда се ова горчина практично не осећа.
Ланено уље није предмет топлотне обраде и зато се додаје само готовим јелима
Прочитајте још: Повратак после две деценије: Враћају се УВИЈЕНИ ВРХОВИ косе
Уље конопље
Још једна лековита врста биљног уља са високим садржајем масних киселина, упоредива са рибљим уљем и познатим сортама црвене рибе. Верује се да је ово једино уље које тело 100% апсорбује. По изгледу, уље конопље има светло зеленкасту нијансу, благо је киселкастог мириса. Иако се некоме може учинити да производ нејасно подсећа на уље од орашастих плодова и сунцокрета.
Може се користити у салатама, грицкалицама и топлим јелима
Чувајте уље у тамној посуди и на хладном месту до 12 месеци.
Уље дивљег лана
Уље камелине, такође се назива и "лажни лан". Производ садржи линолну (14-22%), еикозадиенску (1-2%) полинезасићене масне киселине омега-6, које утичу не само на лепоту и здравље косе, већ и на репродуктивни систем жене, побољшавају функцију јетре, спречавају ризик од артритиса и артроза.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈБУКУ