Прашина на биљкама може ометати важне процесе
Када држимо биљке у свом дому, оне не само да нам улепшавају простор, већ пречишћавају ваздух и скупљају негативну енергију.
А да би оне биле лепе и здраве, неопходно им је редовно одржавање. Осим заливања и скидања оштећених листова, потребно је и да им се редовно брише прашина.
Пре него што летња светлост нестане, побрините се да лишће собних биљака није обавијено прашином. Чишћењем им омогућавате да наставе да упијају светлост и обављају остале функције.
Уколико њихове листове прекрије прашина, биљка престаје да се ствара хлорофил, лишће добија жуту боју и успорава се раст.
Како се правилно уклања прашина са биљака?
Ако имате рукавицу за брисање прашине мало је навлажите, а ако немате може и крпа од микрофибера. Потом лагано пребришите сваки лист биљке. Приметићете да неки листови скупљају више прашине од других.
Такође, док бришете прашину, прегледајте биљке. Проверите да ли се можда негде крије нека штеточина. Прегледајте има ли бледог, жутог, сувог, смеђег, увелог лишћа или оног које не изгледа баш најбоље. Проверите показују ли биљке знаке да их треба пресадити. Један од знакова за то је и корење које се налази изнад линије тла, пише Апартмент Тхерапy.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ