Већ први извештаји психолога о понашању деце у вртићком узрасту довољни су за препознавање раних порока када деца одрасту...
Као и малолетничка деликвенција, склонст ка коцкерским навикама може се препознати још у раном детињству, односно виде се већ у појачаној импулсивности и необузданошћу у понашању са вршњацима у самом обданишту, пре него крену у средњу школу.
Родитељи би морали знати како импулсивност, па чак ни велики проблеми са коцкањем у раној доби не значе да ће дете имати озбиљних тешкоћа у одраслој доби.
Прочитајте још: Да ли ТРЕБА оставити ДЕТЕ САМО У КУЋИ? У ШОКАНТНИМ случајевима је то (НЕ) ОПРАВДАНО
Канадски научници у својој студији, објављеној у научном часопису Арцхивес оф Педиатрицс & Адолесцент Медицине показали су да је коцкање младих, последица импулсивности која се јавља у најранијој доби. Слична ситуације је као и са деликвенцијом, односно проблеми са одустајањем од средње школе и зависношћу од различитих порока у одраслој доби.
Прочитајте још: ЧЕТИРИ типа ПОНАШАЊА КОД ДЕЦЕ која могу да укажу на ОЗБИЉНИЈИ ПРОБЛЕМ
Ови научници тврде да би родитељи морали знати како импулсивност, па чак ни велики проблеми са коцкањем у раној доби не значе да ће дете имати озбиљних тешкоћа у одраслој доби.
Прочитајте још: Дете стално гледа у ЕКРАН: Како спречити КРИВЉЕЊЕ ВРАТА и КИЧМЕ
Ова студија само је још један доказ о томе како настају коцкарски проблеми, а то је да почињу много раније од тинејџерске доби.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ