Одлично је средство за чишћење, а може се користити и за кување. Ипак, постоје ситуације када сода бикарбона може нанети више штете него користи.
Ово су ситуације када ово средство треба избегавати.
Стакло
Ипак је боље држати се производа за прање прозора, јер како је сода бикарбона доста абразивно средство, могло би оштетити стакло. Ако желите природни производ за чишћење стакла, користите сирће.
Прочитајте још: Предмети који никако не треба да се нађу у купатилу: Разлози су бројни
Алуминијум
Можете је користити за чишћење посуда и лонаца, али не заборавите накнадно добро испрати, јер може узроковати оксидацију и тако би оно могло постати смеђе боје.
Мермер
Никада немојте користити соду бикарбону за чишћење мермерних површина. Током времена ће она проузроковати штету на горњем заштитном слоју и оставити огреботине. Иако је потребно времена да штета настане, паметније је одабрати средство намењено за чишћење тих површина.
Древени намештај
Сода бикарбона може бити прејако средство за дрвени намештај, а сигурно ће уништити површински сјај и тако вас оставити незадовољнима. За дрво је најбоље користити производе коју су намењени управо за те сврхе.
Фото: Депосит
Прочитајте још: ПЕТ ДЕТАЉА у вашем дому откривају каква сте особа: Уређење упућује на ове особине
Сребро
"Иако је намакање сребра у води и соди бикарбони брзи начин за решавање тамних мрља, ова текућина може бити прејака и тако ће сребро мијењати боју пуно брже након оваквог чишћења", истиче Лили Камерон, власница фирме за професионално чишћење. Њен је савет да чишћење сребра препустите професионалцу.
Коса
Слично као код коже, ако соду бикарбону пречесто користимо за прање, она ће уништити сва природна уља на темену и тако ће коса изгледати беживотно и суво.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ