Не само да изузетно лоше толерише промене у било каквим спољним условима, већ је и веома осетљив на заливање
Неопходно је поштовати одређени режим заливања како би Бенџамин растао и развијао се. Ако то не испоштујете, он може губити лишће и сушити се. Штавише, неправилно заливање може чак довести до смрти фикуса. Због тога је толико важно не правити грешке приликом заливања и стриктно поштовати режим.
Прочитајте још: Како се негује "женска срећа"? Красиће сваки ентеријер, а потребно је да јој се посветите само мало
1. Погрешна температура воде
Бенџамин изузетно оштро реагује на било какве промене температуре. А ово се односи и на температуру ваздуха и на температуру тла. Због тога је веома важно пратити којом водом заливате свој фикус. У идеалном случају, вода за заливање фикуса треба да буде собне температуре. Тада дефинитивно неће бити разлике између температуре воде и тла, а фикус ће се осећати што је могуће удобније.
Такву воду није тешко набавити. Само сипајте воду у посуду за заливање и оставите је у просторији неколико сати. За то време ће постати жељена температура.
2. Превише заливања
Прочитајте још: Поклон који никако не смете да унесете у КУЋУ: Фенг шуи стручњаци саветују да га одмах баците или спалите
Фикус никада не треба преплавити великим количинама воде. Он једноставно није у стању да га асимилује у таквим количинама за кратко време. Као резултат, вода ће дуго стагнирати у коренима и изазвати развој гљивичних болести и плесни. А у напредном случају, то чак може довести до труљења корена и, као резултат, до смрти биљке.
Да се то не би догодило, обавезно залијте фикус у малим количинама. Рачунајте тако да за неколико дана врх земље има времена да се осуши. Захваљујући томе, можете избећи стагнирајућу влагу у корену.
3. Заливање само испод корена
Фикус Бенџамин има пуно малих листова који се једноставно не могу обрисати руком. И на њима се накупља много прашине. Због тога је најбоља опција да периодично уредите фикус "туширањем". На пример, ставите га у каду и мирно сипате воду из туша. Главна ствар је да се уверите да у тлу нема превише воде. Да бисте то урадили, можете залити фикус под углом.
Поред тога, током грејне сезоне веома је корисно једном дневно прскати фикус водом из боце за прскање. Ово је одлично за лагано влажење ваздуха око њега тако да се фикус осећа угодно.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ