У овом случају мање је више
Уколико мислите да је темељно чишћење лица кључ за лепу кожу, ово је апсолутно тачно. Али, здравље коже не зависи искључиво од броја прања, а превелики ентузијазам за поступке чишћења може довести до потпуно супротног ефекта.
Рећи ћемо вам зашто је прекомерно чишћење коже опасно и колико пута дневно заиста треба да се умивате да би кожа имала само користи.
Прочитајте још: Где се према правилу наноси ХАЈЛАЈТЕР? Заблистајте током летњих дана
Сваки пут у процесу прања уништавамо природну липидну баријеру епидерма и испирамо њена природна уља са површине коже. Пречесто прање је директан пут до суве и иритиране коже, али и много озбиљнијих проблема. Чињеница је да липидна баријера не само да задржава влагу у горњим слојевима коже, већ делује и као штит који не дозвољава вирусима и бактеријама да продру у кожу. Због тога не би требало да перете лице сваких неколико сати у настојању да убијете све микробе на кожи – повредом липидне баријере само поједностављујете њихов задатак.
Колико често треба да перете лице да бисте очистили кожу, али не и нарушили њене заштитне функције?
Све зависи од типа коже. Власницима суве коже, стручњаци препоручују потпуну процедуру чишћења само увече, а ујутру само оперите лице хладном водом без додатне козметике. За масну и комбиновану кожу ово можда неће бити довољно – преко ноћи се производи превише кожног себума, чији вишак се мора уклонити средством за чишћење.
Прочитајте још: Струкирајте своју САТЕНСКУ ХАЉИНУ једним триком (ВИДЕО)
Без обзира на то какав тип коже имате и колико пута дневно перете лице, покушајте да избегавате агресивне производе који чине да кожа готово шкрипи под прстима. Будите опрезни са пилингом, бирајте нежне пилинге са киселинама који уклањају мртве честице коже епидерма без оштећења коже. И никада не заборавите да тонирате кожу након прања. Тонер је неопходан производ за негу, нормализује пХ равнотежу коже, штитећи је од сувоће и иритације.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ