Грешке при наношењу маске за косу нам могу оштетити власи, a фризуру учинити беживотном и без сјаја.
Сваки фризер ће вам рећи да је регенератор саставни део сваког прања косе, а исто тако и да је маска за косу нешто потпуно другачије, што бисте, ако желите имати здраву косу, требало да користите барем једном седмично.
Ипак, иако све ово знамо ми или не користимо маску за косу или је користимо погрешно. Ево о чему је реч.
Грешке при наношењу маске за косу
Маска за косу даје јој сјај, храни је, побољшава њену еластичност и чврстоћу, а то би , без обзира на тип косе, свакако требало бити приоритет. Али знате ли како заправо правилно нанети маску за косу?
Прочитајте још: Опадање власи, успорен раст: Шта се све може десити КОСИ ако пречесто везујете КОЊСКИ РЕП?
За оне који имају јако оштећену косу, препоруке су да нанесете маску увече, преспавате и да тек ујутро оперете косу. Али шта је с регуларним коришћењем?
Реално, најчешће ћемо маску за косу нанети као последњи корак прања косе за време туширања. Али поставља се питање колико је заправо правилно нанети маску на потпуно мокру косу?
Ако маску наносите на косу која је натопљена водом, у фоликуле власи, неће ући сви бенефити које маска пружа, односно, коса ће апсорбирати мање производа.
Оно што би требало да урадимо јесте да нежно оцедимо косу или да натапкамо пешкир, па тек онда да нанесемо маску, пролазећи прстима дуж целе косе.
Након што исперемо косу од маске и исфенирамо је, имаћете бољи волумен, већи сјај и здравију косу.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ