Многе тешке ситуације лакше је прегурати и преболети у пару, али и за то морају да постоје одређени предуслови.
Везе и бракови се не одвијају исто када је у животу партнера све у реду и када се наиђе на проблеме, али постоје оне које преживе тешке периоде и оне које пукну. А шта је то што их разликује, односно шта је потребно као рецепт за успех? Сазнајте у наставку шта кажу психолози о паровима који су успели.
Прочитајте још: Жена која се жртвује постане ДОСАДНА, а пажљив мушкарац је млакоња! Где је средина?
Прихватају се међусобно
Истраживања показују да је ово најважнији елемент успешних веза и да је уз њега лакше да се превазиђу многе препреке. Прихватање подразумева да неку особу волимо због тога каква је она у ствари, а не каква је наша представа и то важи у оба смера. Партнери који не покушавају да се промене међусобно већ цене све особине друге стране осећају се безбедно и емотивно и психички. Ово наравно не укључује случајеве када је неко лош према партнеру, јер тада не сме бити прихватања.
Познају себе
Реакције на стрес и тешке ситуације умногоме зависе од васпитања особе и начина на који су се проблеми решавали у њиховој породици. Оне су свакако индивидуалне, али биће много мање бурне и много разумније ако особа добро познаје себе, односно своја осећања. То касније условљава мању вероватноћу свађе међу партнерима, јер они знају када треба да застану и препусте простор другој страни. Не говоре многи људи без разлога да човек не може да воли неког другог ако не воли и не познаје себе.
Прочитајте још: Да ли знате идеалан број сексуалних партнера који би свака особа требало да има у животу?
Комуницирају отворено и директно
Многи добру комуникацију издвајају као кључни сегмент успешних веза, и то није без разлога. Тајне, заобилажење тема и претварање да се осећамо некако другачије од стварне ситуације никоме не доноси користи. Врло је битно направити разлику између онога како се осећамо у тренутку и онога што желимо да кажемо партнеру, јер многе свађе настају из неразумевања и нестрпљења. Ако заједно разговарате о сваком поступку или реченици која вас је повредила, изнервирала, растужила, лакше ћете постићи емотивну сигурност. У таквом окружењу нема тајни и нема претварања, већ све делите са партнером, и добро и лоше.
Заједно решавају проблеме
Без обзира на то да ли се неки проблем тиче само једног или оба партнера, они би морали да буду спремни да разговарају о томе без икакве предрасуде и обавезе. То значи бити посвећен, а не правити неку таблицу са резултатом и дугованим услугама. Заједничко размишљање о проблему лакше може да доведе до решења, а две особе су паметније од једне. Можда не морате сваки појединачни проблем решавати заједно, али када знате да вам партнер „чува леђа“ и спреман је да пружи руку помоћи, све је лакше.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ