Према неким статистикама половина бракова заврши се разводом, док више од 50 посто мушкараца и жена има ванбрачне афере.
Антрополози и зоолози већ деценијама тврде да је мање од три посто сисара природно моногамно те да то није, како животињама, тако ни људима, у природи. Људи углавном теже моногамији јер генетски сматрају да је интимност угоднија, а тиме ју је лакше постићи. Физиолошки фактори такође играју своју улогу. Тако људи с вишим нивоом тестостерона теже могу остати моногамни. Модерна технологија, као што су интернет и мобилни телефони променили су лице моногамије у последњих неколико година јер су пружили људима лакшу могућност прељубе.
Прочитајте још: ПСИХОЛОЗИ саветују најлакши начин да НАЂЕТЕ ПАРТНЕРА, мада многима звучи "ОФУЦАНО"
Урођене мушке и женске особине могу моногамију у вези да учине неодољивом за обоје јер повећавају сексуалну жељу, а истовремено маме супротни спол. Жене имају урођену женственост, која их чини отворенима, рањивима и осетљивима према мушкарцу. Обоје имају користи од тога јер омогућава дубљи ниво сексуалног испуњења будући да је женама лакше након што се отворе и повере, а мушкарац јој може пружити заштиту и уточиште.
Прочитајте још: Истраживање потврдило: Ово су НАЈЧЕШЋИ МУШКИ ФЕТИШИ у 2020. години
У обрнутом случају, ако је мушкарац нежан, жена се осећа сигурно и вољено уз њега, а ствара се и спона поверења. Уколико се ове улоге одржавају, и страст према личности партнера постоји, остати веран није тако немогуће.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ