Врхунац среће доживимо двапут - најпре са 23 године, затим при крају седме деценије.
Мада већина сматра да су људи најсрећнији у младости, истражују показују да су особе у старијем животном добу задовољније, смиреније и оствареније. Врхунац среће доживе два пута - најпре са 23, а затим при крају седме деценије, тачније у 69. години.
Прочитајте још: Какав је ваш РУКОПИС? Изглед СЛОВА открива пуно о ЧОВЕКУ
После раних двадесетих ниво среће временом опада, све до 50. године, када после кризе средњих године раздобље задовољства опет иде узлазном линијом.
После кризе средњих година људи поново нађу радост у животу и све су задовољнији.
Према резултатима истраживања америчког универзитета Дјук претпоставке о тренуцима највеће среће у животу у великој мери утичу на људе. Уколико млади мисле да у средњим годинама неће бити срећни, вероватно ће доносити погрешне одлуке које могу да имају лоше последице у будућности.
Младима је потребно много да би били срећни, не радују се ситницама.
Стално присећање на срећу из младости доноси носталгију која растужује у старости. Уколико сте се запитали зашто су људи задовољнији у познијем периоду, то је због тога што више цене мале ствари. Стручњаци са Универзитета Браун тврде да у младости тежимо ка крупнијим стварима, путовањима, заљубљивању и признањима, док старији не жуде за тим.
Прочитајте још: Савети МУДРАЦА: О овим стварима из свог живота НЕ ТРЕБА ПРИЧАТИ
Мада на срећу у позним годинама првенствено утичу околности и здравље, човек лакше прихвата своје мане и врлине након што постане зрео и живот обогати искуством. Психолог Кен Ајсолд сматра да људи с годинама све мање имају потребу да постану оно што би требало да буду, већ прихватају то што јесу.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈБУКУ