Начин исхране веома је битан
Научна истраживања показала су да последице лоше исхране по здравље делимично могу да буду резултат несклада између нашег унутрашњег сата и времена када једемо.
Прочитајте још: Превише сте попили и појели? Нутрициониста саветује ДВА проверена рецепта
Ови метаболички циклуси кључни су за процесе од разградње холестерола до стварања глукозе, и требало би да буду на врхунцу када једемо и да мирују када не једемо или обрнуто. Када се нередовно једе, ти гени нису ни потпуно активни ни потпуно неактивни и објашњава да је принцип исти као код спавања и будног стања. Да би установио да ли само редукован унос хране, без промена у уносу калорија, може да спречи болести метаболизма, Пандин тим је хранио мишеве или стандардном или храном богатом мастима, уз две врсте приступа храни - било када или ограничено.
Сваки орган има свој сат. То значи да постоји време када наша јетра, црева, мишићи и други ограни раде пуним капацитетом и време када они мање или више спавају
Када се време уношења хране код мишева са исхраном богатом мастима ограничи на осам сати дневно, они једу исту количину хране као они који једу целог дана, али су заштићени од гојазности и других поремећаја метаболизма, показује студија. Мишеви са ограниченим временом за унос хране богате мастима били су заштићени од негативних ефеката исхране богате мастима и показали су напредак у свом метаболичком и физиолошком ритму.
Фото: деспоситос
Мање су се угојили и имали мања оштећења јетре, а имали су и мањи степен упала. Панда каже да има разлога размишљати о томе како су се наше навике у исхрани промениле током последњих година, обзиром да многи људи имају већи приступ храни и више разлога да буду будни ноћу, макар само да гледају телевизију. Ова открића наводе на закључак да ограничено време уноса хране може да представља промену начина живота која ће помоћи људима да се не гоје.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ