Невероватан парадокс - човек из ведра неба може да пронађе разлоге за бригу и доведе себе до дубоког стреса

Свако се бар једном осећао кривим. А ако неки треба да се ослободе ситуације само да би се извинили, онда други то претварају у стил живота. Увек им се чини да својим поступцима некога вређају или лишавају.
Најчешће се то манифестује у блиским односима, односима са родитељима и децом. Појео је додатни комад - лоша мајка, јер би дете одједном хтело, купио је једном себи нешто - егоиста, бранио своје личне границе - напрасно увредио човека. У сваком свом поступку особа са комплексом кривице тражи улов и разлог да себе осуди.
Прочитајте још: Фаталан, шармантан и невероватно паметан: Да ли знате ко је био први БЕОГРАДСКИ ПЛЕЈБОЈ - Завео је три најлепше Југословенке, па им сломио срце
Стални осећај кривице повећава ниво анксиозности, повећава производњу адреналина и кортизола - хормона стреса. И особа упада главом у стрес.
Како се ослободити кривице?
Мора се поштовати неколико правила:
Прочитајте још: "Умрећу с ожиљком због Данилове несреће": Наташа Беквалац отворила душу о БИВШИМ МУЖЕВИМА
- Ако сте заиста криви, само се извините и препустите се ситуацији. И прихватите чињеницу шта се догодило, прошлост се не може исправити, а шта је поента да се замерате и сто пута играте у глави сценарио „шта би се десило да ја...“.
- Не буди строг према себи. Свака особа има право на грешке. Ако знате како да опростите другима, време је да научите да опростите себи.
- Радите на свом самопоштовању. На крају крајева, људи са ниским самопоштовањем подлежу патолошком осећају кривице.
- Не преузимајте кривицу на друге људе. Не треба да се стидите поступака других.
- Угодите себи без жаљења. Организујте мало куповине, опустите се, идите у бању - уживајте у животу и његовим радостима, имате свако право на то и не треба да се јављате никоме.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ