Некад је паметније задржати одређене ствари за себе
Поред тога што ризикујемо да будемо повређени ако неко изигра наше поверење, ту је и опасност да детаљи из нашег живота постану „јавно добро“, а неретко освану и на друштвеним мрежама.
Планови за будућност
Уколико имате велике, грандиозне планове за будућност, најбоље је да их задржите за себе. Кад их поделите са другима, ризикујете да чујете критике и да осетите неповерење, а то може да вам “сломи крила” и натера вас да одустанете од онога што сте зацртали.
У великом броју случајева туђе мишљење ће имати утицај на ваше расположење. Зато је најбоље најпре нешто остварити, па онда причати о томе како сте то постигли.
Детаљи из приватног живота
Жене су посебно склоне да са пријатељицама и онима које тако доживљавају деле детаље из интимног живота. Али, ако ви умете да чувате нечију тајну, то не значи да ће то умети и хтети да уради свако
Пре или касније можете се наћи у ситуацији да неко претура по вашем “прљавом вешу”, да вас оговара или да вам се умеша у интиму.
Финансијска ситуација
Нити је пристојно говорити о свом финансијском благостању у друштву људи који имају мања примања, нити је прикладно жалити се на беспарицу у друштву оних који живе “на високој нози” – у оба случаја можете да будете схваћени погрешно.
Уколико имате новца, људи вам могу завидети и тражити новац на зајам а онда избегавати да врате позајмљено, због чега се већина људи осећа лоше. С друге стране, ако се константно жалите на беспарицу, у очима других можете да изгледате неспособно.
Запамтите важну ствар – новац воли тишину.
Страхови и фобије
Разговор о вашим страховима и фобијама са особом која је стручна и која може да вам помогне да их разрешите је добра идеја.
Али, ако информацију о страховима и фобијама поделите са неким ко није стручан, не само да нећете помоћи себи, већ ризикујете и да то некада буде употребљено против вас.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ