Фармацеути тврде да је свака соба у кући боља за одлагање лекова од купатила, које је најгора просторија за чување медицинских средстава.
Лекови у купатилском ормарићу нису право решење! Складиштени у купатилу, лекови су изложени великој влажности што ће утицати на то да изгубе своју учинковитост, чак и ако су фабрички затворени, кажу из Уније немачких фармацеута BAH.
Наиме, већина лекова воли хладна и сува места, температуру између 15 и 25 Целзијевих степени. Тако их не би требало излагати високим температурама или великој влажности.
Прочитајте још: МЛЕКО ПРЕД СПАВАЊЕ? Ово ће се десити ако га пијете!
Са друге стране, у фрижидеру се чувају лекови на којима то изричито пише. Такође, када жива у термометру пријеђе 25 Целзијевих степени, већину лекова и козметичких производа треба спаковати у фрижидер или просторију заштићену од директног извора топлоте.
Прочитајте још: Спречите појаву тешке болести: Ово је 5 чајева против КАНЦЕРА и свима су доступни
Антибиотике током лета треба чувати у фрижидеру јер би на собној температури изгубили стабилност и делотворност. Капи, вагиналете, инхалаторе, инсулинске ињекције треба чувати на температури од 2 до 8 степени.
Прочитајте још: Они рађају у ЈЕСЕН, корен им је ЉУТ, неки расту као КОРОВ, а ПРИРОДНИ СУ ЛЕК за многе болести
Стручњаци упозоравају и да се лекови не смеју чувати на температурама нижима од идеалних јер ће се замрзнути и опет ће се смањити њихиова делотворност.
У основи, ако лек изгледа другачије од уобичајеног, немојте га користити.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ