Располагање месечним буџетом није баш лак задатак.
Иако можда из месеца у месец верно записујете све трошкове и новчане обавезе, верујемо да се већина вас често пред крај месеца нађе у финансијској кризи.
Ипак, постоји решење и за овај проблем. Следећи трикови знатно ће поправити начин на који располажете новцем и лишити вас непотребне кризе како би мирног ума дочекали следећу плату.
Прочитајте још: Амерички научници слушају КАКО РАСТЕ ТРАВА и ево шта су открили
Поделите трошкове с партнером, пријатељицом или цимером
Ако ваша пријатељица има претплату на неки музички или филмски сервис, нема потребе да и ви имате свој одвојени рачун на истом сервису. Једноставно је замолите да вас дода на свој рачун како бисте од следећег месеца делиле трошак. Такође, размислите о куповини намирница и да ли заиста и ви и ваш цимер треба да купујете одређене ствари дупло или једноставно можете да поделите трошак једне ствари. На почетку би вам се то могло учинити као занемарива свота, али када саберете колико бисте на те ствари потрошили годишње, изненадићете се.
Плаћајте готовином
Покушајте што чешће да плаћате готовином. Када физички видите новац који вам је остао, лакше ћете доносити одлуке о куповини него када плаћате картицом с којом врло лако можете да се занесете и потрошите знатно више него што сте планирали.
Нису вам потребе велике количине залиха, купујете колико вам је потребно.
Прочитајте још: Да ли знате где је у људском мозгу центар за голицљивост?
Добро размислите пре него што баците или поклоните неке ствари
Пре него што одлучите да нешто баците или поклоните некој даљој родбини, размислите можете ли да продате ту ствар. Данас постоји заиста много страница које пружају услугу продаје половних и нових ствари. Такође, немојте се стриктно држати датума истека рока хране. Ако на некој намирници стоји да је "најбоље употребити до" одређеног датума, то значи да би и неколико дана након проласка тог датума та намирница могла бити у савршено добром стању.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ