Ако вас овакве ствари нервирају значи да ваш мозак другачије интерпретира ствари.
Мизофонија се дефинише као мржња према звуку, али треба напоменути да људи са овим стањем не мрзе све звукове, већ су врло сензибилни и лако их иритирају одређени звукови, чије се спечифичности разликују од појединца до појединца, пише Yоур Танго.
Прочитајте још: Исповест човека који је доживео КЛИНИЧКУ СМРТ: "Осећао сам апсолутни мир и спокој"
Проблем је у мозгу, а не у звуку
Ако вас превише нервира нечије мљацкање, проблем је у вама, не у њима. Стручњаци тврде да особе које имају екстремну аверзију према одређеним звуковима, које најчешће производимо устима - жвакањем, мљацкањем или цоктањем, али и других звукова - лупања стопалом, кликтање хемијске оловке или гласно дисање, указују на то да је особа оболела од мизофоније.
У случају мизофоније звукови могу у потпуности поремеити човеков живот
Знак генијалности
Истраживања показују да су симптоми који имају људи са овим обољењем стварни. Многи кажу да њихови проблеми започињу у доби од 9. до 13. године. Као главни окидачи за ово обољење су: звукови повезани са исхраном попут мљацкања (81%), гласно дисање (64,3), звукови клика оловке (59,5%).
Многи изванредни умови су боловали од мизофоније као што су Чехов, Пруст, Кафка, Дарвин
Прочитајте још: Зашто се каже "превртљив као март" и каква судбина чека децу рођену у овом месецу?
Психолози верују како би начин на који људи са мизофонијом обрађују информације могао бити чврсто повезан са дивергентним размишљањем и стварним креативним достигнућима.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУК