Установљен је још 1986. године.
Данас се обележава Међународни дан загрљаја. Да, у току прошле године, а и сада, загрљаје смо поприлично смањили како бисмо сачували једни друге. Сигурно је да сте када се видите са пријатељима размислили како да се поздравите. Чули питање или га и сами изговорили: "Не знам да ли се грлиш?". Постао је питање, одобрење и ризик. Загрљај смо схватали као нешто подразумевано, а онда када је постао "забрањен" схватили смо шта нам значи и колико може да фали.
Прочитајте још: КОНОБАРИЦА ХЕРОЈ: Спасила живот дечаку живот од родитеља злостављача (ВИДЕО)
Проћи ће ова фаза. ДИстанцирамо се данас како бисмо се сутра поново повезали. Смањили смо блиске контакте како бисмо сачували оне које волимо.
Овај дан установљен је иницијативом америчког свештеника Кевина Заборнија који је још 1986. године заговарао грљење као начин борбе против недостатка емитивног контакта.
Прочитајте још: Сваког дана 20 минута урадите ОВУ СТВАР и нећете скидати осмех са лица
Зашто нам је загрљај потребан?
У моменту грљења наше тело производи окситоцин. Реч је о хормону неурохипофизе, карактеристичном за сисаре, који ствара хипоталамус. Познат је и под именом "хормон љубави". Одговоран је за осећај поверења, смањивање кортизола (хормона стреса), заљубљивање. Директно утиче на све наше односе, партнерске, али и оне пријатељске.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ