Овај пар до пре пар година био је у озбиљним дуговима, а сада су једни од најпознатијих инфлуенсера у Кини, који зарађују милионе
Кина је постала једна од најпознатијих држава руралног предузетништва, због чега продавци воћа и поврћа, производе продају брзо потрошачима путем видео записа.
Прочитајте још: Девојку напали на паркингу јер "не изгледа као инвалид": Њен жесток одговор је постао ХИТ на Интернету! (ФОТО/ВИДЕО)
Тако је продаја у односу на прошлу годину,порасла за 15 пута. Поједини пољопривредници имају 7.3 милиона пратилаца на кинеској верзији Тик Тока и зарађују око 300 милиона јуана, што износи око 40 милиона евра годишње.
Овај пар има око 2.5 милиона пратилаца који гледају како беру воће, а на тај начин могу и поручити оно шта би волели да купе. Док су продавали путем једног трговачког програма, имали су око 100 поруџбеница дневно, а сада имају преко 50.000 и зарађују око 1.2 милиона евра месечно.
Подршка државе
Пољопривредници у Кини имају и додатну помоћ државе. Наиме, Комунистичка партија залаже се за ревизализацију “сан нонга”, односно три проблема пољопривреде, руралних крајева и пољопривредника. У смеровима које су објавили 11. јуна, влада је позвала на проширење покривености руралних подручја интернетом како би се повећали приходи пољопривредника.
Пољопривреда је и даље један од најважнијих господарских сектора у Кини, који запошљава готово четвртину радне снаге.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ