Највећа "ствар из свемира" погодила је Чељабинск, али Ен Хоџис је једина жена на свету коју је ударио метеорит.
НАСА je проценила да је метеоритi величине кошаркашке лопте, прелетео је 10. новембра 2019. године изнад Националног парка у близини Сент Луиса у Мисурију. То значи да нам се "блиски сусрет" какав је имала Ен Хоџис може поново догодити!
Прочитајте још: Овде сунцобран и лежаљке НЕ ПЛАЋАТЕ, хране има КОЛИКО ЖЕЛИТЕ, а за децу је све БЕСПЛАТНО (ФОТО)
Ен Хоџис (34) је 30. новембра 1954. године дремала пошто је супруга испратила на посао. У једном тренутку је градић Силакогу, "мраморни град", у Алабама, погодио метеорит.
Ен је чула тресак, соба се напунила прашином и осетила је бол у стомаку. На поду је видела црни камен који је пробио кров и погодио Ен. Позвала је полицију и ватрогасце, а стигли су и експерти из Ваздухопловних снага да утврде шта се догодило. Ен је одвезена код доктора.
Камен је испао из руске свемирске станице?
У првом тренутку су сви мислили да је почео "трећи светски рат", а појавиле су се и теорије да је то парче испало из руске свемирске станице.
Ен Хоџис са модрицом од метеорита Фото: Youtube/ screenshot Dark5
"Камен" је одузет Хоџисовима, а био је тежак 3,8 килограма. Старост је процењена на 4,5 милијарде година! Идентификован је као хондрит, са малим гранулама минерала и много гвожђа и никла. Долетео је брзином од 200 километара на час и пре пада на кућу се преполовио, тако да је други део нађен у блзини. Ен Хоџис је постала "звезда" која је изјавила да ју је "сам Бог погодио" и да жели да га задржи.
Погодио ме је Бог. Пробала је да метеорит прода.
Ен је прва и једина особа на свету коју је погодио метеор, и "свемирски предмет" им је враћен. Власница куће Бирди Гај, сматрала је да метеорит припада њој. Судили су се и морали су да валсници исплате 500 долара.
Прочитајте још: У Београду постоји књига од ЉУДСКИХ КОСТИЈУ и потпис последњег ПРАВОСЛАВНОГ ЦАРА: Ево приче!
Покушавали су да метеорит продају, а на крају су га поклонили Музеју за историју природе Алабаме. У исто време је њихов комшија Јулијус Кемпис МекКини пронашао сличан камен, продао га и од новца купио кућу и аутомобил. На крају је тај метеорит завршио у Смитсониан музеју.
Комшија је свој метеорит продао и купио кућу и кола, а Ен је умрла сиромашна,
Ен Хоџис се 1964. године развела, оболела од бубрега и умрла је у локалном старачком дому са само 52 године.
Ми смо стално под метеорском прашином, али то не осећамо.
У Венецуели је 1972. године страдала крава, а други метеорит у фебруару 2013. проузроковао је звучни удар који је разбио прозоре у Чељабинску, у Русији. Пре три године погинуо је један возач аутобуса у Натрампали, у Индији од кише камених крхотина коју је створио удар метеорита о тло.
Прочитајте још: ПИРАМИДЕ лече рак и зато их градимо у Русији, а СОКОБАЊА би била балкански центар
"Метеорити нису реткост, али нас све време погађа "метеоритска прашина", коју не примећујемо - каже Катарина Кари Кориган, геолог и кустос збирке метеорита у Смитсонијан Институту.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈБУКУ