Истраживање је показало да 90 одсто жена никада не чисте сунђере и четкице којим наносе шминку
Једна жена је недавно тужила познату козметичку кућу тврдећи да је "зарадила" херпес након што је у парфимерији испробала њихов тестер за одређени производ. Ето повода да размислите о томе у каквом стању је ваша шминка и да ли вам прети опасност да инфицирате кожу лица.
Прочитајте још: Не бацајте сунђер за пудер када се испрља, јер постоји једноставно решење
Колико често купујете шминку? Истраживачи са Универзитета Астон истраживали су производе за улепшавање (маскару, ајлајнер и руж) и дошли до шокантног процента о броју производа контаминираних бактеријама. Опасност нам, на првом месту, прети од сунђера и четкица.
Да зло буде веће, чак 60 одсто испитаница је рекло да их користе чак и када им падну на под, а 90 одсто њих рекло је да их никада не чисте. А, требало би, и то сваке друге седмице, после чега је неопходно и да их потпуно осуше пре употребе.
Такође, неопходно је и да водимо рачуна о року трајања. Шминка којој је тај рок истекао велики је извор бактерија, па тако и евентуалних инфекција.
Прочитајте још: Како наносите крему на лице? Уколико то чините на ПОГРЕШАН НАЧИН, можете ОШТЕТИТИ КОЖУ
Стручњаци саветују и да користимо 70-процентни алкохол да бисмо очистили кутијице у којима се налазе сенке за очи и пудери, а упозоравају и да не држимо шминку у купатилу! Зашто? Велика је вероватноћа да ће производи покупити буђ због влаге после туширања и, што је најгоре, на њих посредством ваздуха могу да доспеју и бактерије из ве-це шоље!