Последњих месеци сте обавили много видео-позива и доста су вам знали, али после сваког сте се осећали уморнији него када разговарате уживо. Стручњаци имају објашњење.
Стручњаци упозоравају да овакав вид комуникације исцрпљује људе, одузима им више енергије него када се са неким сретну лицем у лице и чини да се осећају усамљено.
Прочитајте још: Велики подухват: Google спреман да парира Netflix и Disney платформама?
Када се са неким повежемо преко екрана, много тога се губи. Ограничени смо на аудио-визуелне податке, а стална присутност наше слике на екрану омета разговор и преусмерава нам пажњу. Како можемо то да избегнемо? За почетак, уколико имате утисак да сте емотивно исцрпљени, можда је најбоље да прекинете интернет комуникацију.
Људе нарочито емотивно исцрпљује посматрање своје слике у екрану, па је најбоље покрити је.
Стручњаци кажу да постоји одређени ниво хипертензивне самосвести која се јавља када посматрамо сопствену слику. Уколико се то догађа током видео-разговора, ми се на тренутак “искључујемо”, а део нашег мозга постаје активан, процењујући како себе представљамо. Један од начина да се то избегне је да покријете своју слику на екрану, односно залепите нешто преко ње. Али размислите и о обичном телефонском позиву који може да побољша вашу концентрацију и квалитет разговора.
Прочитајте још: Да ли смо угрожени? Током рада од куће сви смо користили ову АПЛИКАЦИЈУ, а Гугл ју је ЗАБРАНИО из оправданог разлога
Скувајте кафу или чај, пронађите најудобније место у свом дому и фокусирајте се на разговор. Дакле, сами процените да ли се боље осећате током обичног телефонског разговора или током видео-позива.