Обзиром да ови џепни уређаји поседују све наше личне податке, управо су мобилни телефони најчешћи намети сајбер криминалаца
Мобилни телефони постали су саставни део нашег свакодневног живота, па су на њима најчешће похрањени наши лични подаци, фотографије, бројеви кредитних картица, лозинке за приступ различитим сервисима и банковним рачунима. Управо ово је разлог да пиликом подизања система новог мобилног телефона најпре подесимо сигурносне системе личних података на уређају.
Подесите свој нови телефон на највиши ниво сигурности. За већину телефона данас је то откључавање отиском прста, али и бројне друге опције које зависе од произвођача и оперативног система.
Прочитајте још: Упозорење: Користите ФРАЗЕ уместо комплексних шифри, спречите хакере
Подесите могућност даљинског брисања телефона. Ако изгубите телефон или вам га украду, активирањем те опције ћете моћи да избришете све податке на њему са било ког рачунара.
Фото: Pixabay
Криптујте телефон
Криптовањем ћете заштитити податке на телефону чак и ако вам га украду. Криптовани подаци лоповима ће бити бескорисни или ће за њихово дешифровање бити потребно много времена и других ресурса. Криминалци углавном иду линијом мањег отпора. Ако је нешто претешко или прескупо, неће на то трошити време.
Прочитајте још: Huawei Mate Xs: Извуците максимум из најнапреднијег телефона данашњице (ВИДЕО)
Осим софтверских и компјутерских заштита, потребно је и да уређај заштитите од физичких опасности. Ово се најпре односи на заштитну фолију или стакло. Ово ће заштити уређај од удараца, падова или потенцијалних већих физичких оштећења.
Цео овај поступак заштите телефона, споља и из унутра, траје највише пола сата.