Наташа Беквалац није могла да сакрије незадовољство због пресуде у корист Милана Поповића
Певачица Северина Вучковић изгубила је правну битку вођену за старатељство над сином Александром. Како су пренели хрватски медији, Врховни суд је донео пресуду да је старатељство над њиховим малолетним сином Александром, у потпуности врац́а оцу детета.
Бројне познате личности са домаће естрадне сцене су се огласиле, међу њима су Сека Алексић и Ана Бекута, а сада се огласила и певачица Наташа Беквалац на свом Инстаграм профилу.
Наташа је, наиме, поделила Северинину објаву уз коју је написала:
- Од јуче када сам прочитала ову трагедију од вести, срце ми се кида. Северини желим надљудску снагу да своје дете заштити и врати. Деци је место крај мајке - написала је Беквалчева.
Иначе, из пресуде је такође видљиво да нико од вештака није саслушан и да је изричито затражено да се вештаци саслушају усмено, пише "Национал.хр".
Након што је Жупанијски суд у Сплиту у августу 2021. донео одлуку да се старатељство над малолетним Александром подели "на пола" између оца Милана Поповића и мајке Северине Вучковић, нова пресуда Врховног суда открива да Поповић поново преузима потпуно старатељство без дељења са мајком Северином. Како се наводи, ова одлука ступа на снагу одмах, не чекајући евентуалну жалбу Северине Вучковић, стоји у извештају који хрватски портал "Национал.хр" има у поседу.
Из пресуде се види да нико од вештака у предмету Поповић-Вучковића није саслушан, већ је суд био у поседу писменог налаза и мишљења вештака. Тужилац на исто није имао примедби, док је окривљени приговорио налазу и мишљењу, што је свакако утицало на исход овог предмета.
Суд је навео да је на саслушање позвао вештаке, клиничког психолога Ивану Дијанић и Владимира Грошића, специјалисту психијатрије, али они нису дошли. Вештаци су свој недолазак образложили, како стоји у документима. Дијанић је као разлог недоласка навео здравствене разлоге, док је Грошић рекао „да због тренутног здравственог стања, које је у вези са овим случајем, није у могућности да разговара о квалитету, нити да активно учествује у процесу, због на оштећене когнитивне и интелектуалне способности“.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ