Kaktus će oživiti vaš prostor ili uneti dašak ličnosti u vaš dom
Evo samo glavnih razloga zašto bi ovu veličanstvenu biljku odmah trebalo da naselite u svoj stan.
Nisu potrebni posebni uslovi
Pronalaženje gde staviti saksiju za kaktuse u kući je uvek lako, jer je čak i najuži prozorski prag pogodan za to. Najvažnije je da ima dovoljno svetla, zbog njegovog nedostatka, kaktusi se rastežu i gube svoju privlačnost. Trnje se najbolje oseća na istočnim i južnim prozorima.
Pročitajte još: Kako se neguje "ženska sreća"? Krasiće svaki enterijer, a potrebno je da joj se posvetite samo malo
Ne zadaje mnogo problema
Kaktusi lako tolerišu sušu, jer su u stanju da dugo zadržavaju vlagu u svojim mesnatim stabljikama. Zbog toga se domaći trn može bezbedno ostaviti bez nadzora najmanje nekoliko nedelja. Naravno, ne možete bez zalivanja. Od leta do jeseni, zalijte kaktuse jednom u 10 dana, od februara do marta ne više od dva puta mesečno.
Đubrenje kaktusa takođe često nije potrebno. Od aprila do septembra, jednom mesečno dovoljno je napraviti sredstva za kaktuse ili sukulente.
Pročitajte još: Poklon koji nikako ne smete da unesete u KUĆU: Feng šui stručnjaci savetuju da ga odmah bacite ili spalite
Prelepo cvetaju
Iako period cvetanja kaktusa ne traje dugo, ali u ovom trenutku oni svojom lepotom zasenjuju sve biljke oko sebe. Na primer, Mammillaria: crveni, ružičasti ili žuti cvetovi poput svetla su upaljeni na vrhu biljke. Ili rebutia, koja se u vreme cvetanja pretvara iz neobične bačve u fantastičnu biljku. Aporokaktus ne izgleda ništa manje impresivno sa svojim cevastim jarko ružičastim cvetovima.
Stvoraju povoljnu atmosferu
Čak su i naši preci smatrali trnovite biljke svojim amajlijama koje štite od zlih duhova, negativne energije. Rašireno je verovanje da je kaktus u stanju da ubrza misaone procese i umiri glavobolju. Zato je posebno preporučljivo držati trnje na radnoj površini. A postoji i verovanje da lopovi zaobilaze stanove u kojima živi veliki broj bodljikava.
Bonus video:
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU