У Бечу имају посебан приступ градским парковима.
Доласком јесени запослени у Градском зеленилу у Бечу имају задатак да одстране сасушено летње цвеће из паркова и да на 700 места засаде 500.000 луковица лала које ће заштити шипражјем.
Прочитаје још: На УЖАС Микија Мауса највећи синдикат у ДИЗНИЛЕНДУ имају МАЧКЕ, да ли знате које још ЖИВОТИЊЕ тамо РАДЕ?
Ботаничари ће поставити знакове у парковима како би посетиоци били обазриви док лале не процветају у пролеће.
Знакови упозоравају посетиоце да пазе!
Ових дана ће се одстранити и лишће опало са уличног дрвећа којег има 100.000 у Бечу. Осушено лишће одговара маси од 1.000 тона и већим делом ће се одложити у погону за компостирање Лобау. То је највећи погон у Аустрији где се органски оптад одлаже, припрема за компостирање, врши се просејавање компоста и добија готов производ. Ђубриво из погона Лобау може да се користи и у органској производњи.
Прочитајте још: Већ сте их ПРИМЕТИЛИ, оне су НАЈПОУЗДАНИЈИ знак да стиже ЈЕСЕН
Лишће се у парковима оставља и користи као уточиште за јежеве Фото: Еурокомп
У великим парковима као што су Пратер или Дунавски парк опало лишће се користи као природно ђубриво за површине које су прекривене жбуњем, а мање гомиле лишћа представљају уточиште за инсекте и животиње током зиме.
Прочитајте још: МИШКО има у Сремчици ПЛАНТАЖУ и живи од продаје БАНАНА (ФОТО)
Званичници апелују на Бечлије које поседују баште да при одлагању лишћа помогну јежевима тако што ће оставити један део за њих. Јежеви зими проводе пет месеци у хибернацији и могу да искористе мање гомиле лишћа као своје уточиште у коме ће провести зимски сан.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ