Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ВАСПИТАЊЕ

Предрасуде и обмане: Јединци су друштвенији и имају још једну НЕВЕРОВАТНУ особину

Амерички психолог Њумен сматра да размажених малишана има и у породицама са више деце.

1608973098_Depositphotos_249876344_xl-2015.jpg
Фото: Депозитфото
Oglas

Мит о томе да су јединци размажени срушила је америчка психолошкиња Сузан Њумен, која тврди да карактер и понашање деце немају много везе са тим да ли су расла уз браћу, сестре или сами.

- Многобројна истраживања последњих 30 година оповргла су митове о јединцима и доказала да се они не разликују у понашању од вршњака и да оно у великој мери зависи од васпитања - наглашава Њуменова. 

Такође, дуго се сматрало да су јединци мање комуникативни од других малишана, али ни то није тачна претпоставка јер имају интеракцију с другом децом у парку, вртићу и школи.

Прочитајте још: Биолошки сат не откуцава само женама, и МУШКАРЦИ га имају!

Друштвенији су
Чињенице говоре да јединци најчешће воле да буду у друштву друге деце и да се са њима играју, баш зато што немају браћу и сестре и да се због тога више труде да буду прихваћени.

Предност јединаца огледа се у томе што проводе више времена у разговору с родитељима, али и са другим одраслим особама. Веровање да су јединци усамљени, Њумен такође оповргава.

Предност јединаца је што се друже са одраслима.

Раније истраживање у Великој Британији показало је да су деца, која су трпела малтретирање старије браће или сестара, била дубоко несрећна, за разлику од јединаца који су поштеђени таквих лоших искустава.

Нису захтевни, никада им није досадно.

Такође, научили су сами да се играју и забаве, па се не осећају усамљено. Стереотип је и да деца јединци шефују свима око себе јер су навикли да увек буду у центру пажње. Шефовање и наређивање другима, баш као и размаженост, није ништа мање заступљено у породицама с више деце.

Прочитајте још: Тинејџери ОПТЕРЕЋЕНИ оним шта о њима мисле други! А ево на шта још то утиче

Погрешно је и мишљење да су јединци захтевни. Психолошкиња Сузан Њумен сматра да је дете захтевно онолико колико му то родитељи допуштају и како га васпитавају.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas