Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

4 начина да се изборите са викањем на дете: Савети психолога који су потребни сваком родитељу

Ако имате милион обавеза дневно, што је случај код већине родитеља, вероватно се дешава да понекад изгубите живце и почнете да вичете на дете

1722931022_shutterstock_1606546576.jpg
Фото: Схуттерстоцк
Oglas

После тога се можда "једете" и обећавате себи да више нећете викати, али се то ипак деси.

Није "смак света" то што понекад викнете на малишана, али ако вама то смета и желели бисте да се то не дешава или да се барем дешава ређе, прочитајте савете психолога Дијане Машкове, иначе мајке петоро деце.

Направите паузу

Када приметите да се емоције у вама нагомилавају и да бисте могли да изгубите живце, изађите из просторије, како не бисте изговорили све то што вам се врзма по глави.

"Реците себи у том моменту: ’Ја сам довољно добар родитељ. Волим своје дете, мој принцип је да му не нашкодим’", саветује психолог Машкова, истичући да прво морате да регулишете себе да бисте имали баланс у односу са дететом.

Она додаје да ће рад на себи помоћи да зауставите те мисли које одједном нагрну и због којих почнете да вичете на дете, а открива и трикове који могу да вам помогну у томе.

Oglas

Понављајући покрети

Љуљашка, столица на љуљање или просто љуљање лево-десно су сјајан начин да отпустите тензију, каже психолог, саветујући да за то време обратите пажњу на то како вам се опуштају мишићи, а негативна енергија полако "одлази", док вам се у глави полако разбистрава.

Фокусирајте се на дисање

Покушајте да се фокусирате на дисање, на то како ваздух полако улази и излази из тела. Временом можете да покушате да да постепено повећавате време између удисаја и издисаја, тако да издисај буде дужи.

"Не можете да будете љути док овако дишете, зато усавршите ову технику и користите је када видите да негативне емоције бујају у вама", преноси новоцхаг.ру.

"Уземљите" се

Обратите пажњу на своја стопала, покушајте да осетите чврсту подлогу под њима, било да је то под у вашој кући или трава у дворишту. То ће помоћи да преусмерите пажњу и прекинете мисле које би могле да доведу до тога да почнете да вичете.

Не будите строги ако некад и викнете на дете, али свакако радите на себи ако желите да то промените. 

Oglas

(Yумама)

БОНУС ВИДЕО

Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas