Пеглање спада у најдосадније кућне послове, а само мала непажња може да упропасти ваш омиљени одевни комад.
Појачате превише температуру и тако направите наборе на одећи
Ова грешка се најчешће догађа када пегламо тканине мешовитог састава. Наиме, ако на вашој блузи пише да се састоји од 30 одсто синтетике, а 70 одсто памука, боље пеглајте на нижој температуи. Увек се водите према осетљивијем састојку у тканини, а не према отпорнијем.
Не пуните пеглу водом из чесме, а онда пеглате без паре
Пеглањем на овај начин, правите велику грешку јер све модерне пегле могу нормално да раде и са обичном водом. Наравно, ако живите у делу где је заиста изузетно тврда вода у водоводу, онда избегавајте воду из чесме. Чак и тада је можете помешати пола-пола са дестилованом водом.
Прочитајте још: Направите сами таблете за машину за прање судова
Не чистите пеглу
Нечистоћа ће се временом неминовно накупити на плочи пегле. За мање нечистоће, употребите крпицу натопљену алкохолним сирћетом и пређите преко ње врелом пеглом. За веће, употребите професионалну пасту за чишћење пегли.
Фото: Депосит
Пеглате пресушене тканине
Ако је тканина помало влажна лакше ћете испеглати све неравнине. Ако вам није згодно да пеглате чим се веш осуши, обавезно напрскајте веш водом из фајталице пре пеглања.
Остављате осетљиве тканине за крај пеглања
Ако су тканине осетљиве увек их пеглајте на нижим температурама, на самом почетку. Тако ћете их испеглате без икаквих оштећења.
Прочитајте још: Навике које сваки дом могу да учине ХАОТИЧНИМ
Имајте на уму да пеглање памучних тканина на врло високим температурама може да остави и мало нечистоћа, у виду длачица, на површини пегле и оштети осетљиву тканину.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ