Скоро сви праве ову грешку након брисања, а може бити и те како опасна по здравље.
Када се након купања обришемо сувим, чистим шешкиром, скоро сви ћемо га оставити у купатилу да се осуши. Међутим, како лекари употоравају, ова навика може нити и те како штетна по здравље, јер се тада могу намножити гљивице и бактерије.
Уколико влажан пешкир који је пун ситних честица одумрлог површинског слоја коже преноћи на спарном месту, као што буде купатило након купања, на њему ће се намножити бактерије и гљивице, и то за јако кратко време.
Прочитајте још: Никада немојте прати КУХИЊСКЕ КРПЕ и ПЕШКИРЕ заједно: Постоји јак разлог!
Лекари такође саветују да је максималан број коришћења једног пешкира три пута између два прања, али само ако се у међувремену темељно осушити.
Дакле, када искористите пешкир, потребно је оставити га да се осуши на свежем ваздуху, уколико је напољу топло, или у купатилу, на сушачу или радијатору, током зиме, како би се спречио развој бактерија.
фото: Пиксабеј
Такође, јако је важно да се користе различити пешкири - посебан за руке, посебан за лице и посебан за тело. Исто тако, сваки члан породице мора имати свој пешкир.
Лекари саветују да жене треба да имају засебан пешкирић за интимну регију, а у случају било какве инфекције, треба да га мењају после сваке употребе и откувавају приликом прања.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ