Као и о свему, тако и о ноктима морате редовно да бринете.
У случају да имате проблем са заноктицама, доносимо решење.
Шта су заноктице?
Заноктице могу бити досадан и упоран проблем. Оне су, пре свега, упални процес који се налази на корену нокта. Када танка кожа која прекрива корен нокта нагло почне да пуца, настају заноктице. Пуцање кожице се јавља зато што нокат расте много брже него кожа, па онда долази до њеног развлачења. Она, самим тим, пуца и стварају се ранице.
Прочитајте још: Уместо колача - НАПАРАВИТЕ МАСКУ ЗА ЛИЦЕ, ево рецепта!
Осим што су естетски непривлачне, ове ранице могу бити изузетно болне. Кожа око ноктију може да отекне, да се зацрвени, па чак и да прокрвари, а уколико упала не почне да се лечи на време, може да се прошири под сам нокат и да боли још више.
Како заноктице настају?
Најчешћи узрок за појаву заноктица је сува кожа, али разлог некада могу бити и неправилан маникир, разна хемијска средства, па чак и недостатак минерала и витамина као што су калцијум и гвожђе.
Због сувог и хладног ваздуха, најчешће се јављају у зимском периоду. Кожа око ноктију је танка и осетљива, тако да је превенција настанка заноктица јако важна.
Мажите свакоднедно кожу око ноктију, како бисте јој осигурали неопходну елестичност.
Осим креме, можете мазати и уља која можете купити, али их можете направити и код куће.
Рецепт за домаће уље:
- 2 кашике маслиновог уља,
- 1 кашика кокосовог уља,
- 1 кашикица уља витамина Е,
- 2 капи етеричног уља лаванде,
- 2 капи етеричног уља лимуна.
Прочитајте још: Хладније је време, НЕГУЈТЕ УСНЕ: Направите ДОМАЋИ БАЛЗАМ
Припрема:
Кокосово и маслиново уље угрејте на благој ватри, а затим додајте витамин Е и есенцијалне капи уља, па заједно помешајте. Све прелијте, па у ту чинију потопите нокте. Уље треба да буде топло. Смесу лагано умасираје у нокте и оставите уље на ноктима све док се не охлади. Након тога их обришите чистом крпом.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ