Водене корњачице су лепе, тихе и скромне, па су то разлози зашто их многи узимају за кућне љубимце.
Иако су мале корњаче су срећне само у топлом тераријуму, односно акваријуму величине најмање пет литара воде (по корњачи). Температура мора увек да буде иста, не нижа од 25, али не ни виша од 35 степени. Да би се то постигло треба набавити акваријумски грејач.
Прочитајте још: АРХЕОЛОЗИ су доказали: МИШЕВИ су довели МАЧКЕ у наручје људи
Водене корњаче не траже много неге, а ни изузетне услове за живот. Поред акваријума, грејача и великог камена, треба набавити још три ствари: калцијум, Сунце и витамине. Корњачама је калцијум неопходан, као и Сунце, јер учвршћује калцијум у костима, повећава отпорност организма и регулише апетит.
Направите јој копно, а дно покријте каменчићима.
Најбоље је станиште сместити у сунчани део стана, али да је један део акваријума у хладу. Најбољи тераријуми за држање корњача су из "два дела". Први део да буде у води, а други да буде копно.
Копно се прави комадима плуте или дрвета, који плутају слободно или су причвршћени за једну стаклену страницу. Дно треба покрити каменчићима, а у углу засадити водено биље. Власнике ових малих, оклопних љубимаца често, забрињава слаб апетит. Разлога има много, а најчешће је неодговарајући услови живота.
Тераријум мора редовно да се чисти...
При чишћењу и прању тераријума никада не треба употребљавати детерџенте који и у малим количинама могу да изазову разне упале код љубимца. Нажалост, корњаче имајус пецифичан мирис који многима смета и то је најчешћи разлог што брзо завршавају код бака и дека.
Прочитајте још: Мачке мјаучу на 100 начина, имају свој ПРАЗНИК, а ево још 5 невероватних чињеница које нисте знали о њима
Уколико приметите ли да је корњачи оклоп мекан на додир, то је знак да се не храни правилно или да су јој животни услови лоши. Минералне соли, витамини и одговарајуће дијете, за кратко време могу да реше тај проблем. Код учесталих пролива, најбољи лек су "пост" и дијета, уз додатак витаминског препарата гвожђа.