Деца која одрастају у кући у којој су присутни и љубимци су у великој предности на сву осталу
Доношење кућног љубимца у кућу је уједно и велика обавеза, која захтева много посвећености. Ако то урадите када у кући имате бебу, то може постати још већи изазов.
Наиме, о неким је љубимцима теже бринути него о другим, а постоје врсте које заиста нису добра комбинација са бебама.
Папагаји
Папагаји су заиста предивна створења, која имају тенденцију да буду врло независна. То вас може навести да помислите да су они добар избор за љубимца када имате бебу у кући. Међутим, они могу представљати већу обавезу него што сте спремни да преузмете на себе у овом тренутку. Већина врста папагаја захтева специјалну негу, при чему им је потребан ветеринар са знањем о егзотичним птицама. Осим тога, ако нису правилно социјализовани, папагаји могу представљати опасност за бебу због оштрог кљуна и канџи. И на самом крају, услед досаде могу се врло гласно оглашавати.
Прочитајте још: Три ствари које пси могу да осете: У неким ситуацијама нам могу спасити ЖИВОТ
"Џепни" љубимци
Израз „џепни“ љубимац се односи на све минијатурне врсте животиња које буквално могу да вам стану у џеп. Ту се мисли на мишеве, хрчке, морске прасиће и чинчиле. У поређењу са крупнијим животињама попут паса, ови љубимци заиста изгледају као они који не захтевају много ангажовања с ваше стране. Међутим, они нису по природи мазе и потребно је радити с њима свакодневно да би се навикли на вас. Такође, већина ових животиња је већ у зрелом добу када их радње за кућне љубимце продају, што значи да сте већ у заостатку са њиховом социјализацијом. С друге стране, када дете дође у контакт с овим животињама постоји опасност да их нехотице превише снажно стисне, што може бити погубно.
Рептили
Гмизавци односно рептили такође нису добра опција за породице са малом децом. Иако делују врло опуштено, они су ретко умиљати. С њима је готово немогуће започети игру, а ни мажење није опција. Ако имате тек рођену бебу то можда и не представља проблем, међутим како она буде расла, постаће и више него разочарана што не успева да се адекватно дружи са својим љубимцем. Осим тога мали гмизавци су угрожени ако су пуштени ван тераријума, а стручњаци не препоручују деци испод 5 година да долазе у додир с овим врстама животиња ако имају слаб имунитет, пре свега јер су они преносиоци многих болести.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ