Шта нас то најчешће тера да прекинемо везу?
Вец́ина нас жели да упозна и скраси се са „правом“ особом и истовремено желимо да таква веза траје. Међутим, истина је да се вец́ина романтичних веза завршава раскидом. Који су неки од главних узрока?
Често се за главне узроке сматрају финансијски проблеми, различитост у карактерима или досада. Ови разлози су истинити, али су истовремено и површни наспрам дубљих проблема који се налазе у корену свих пропалих веза. Стварне разлоге због којих се раскида углавном људи заобилазе, највише због тога што не схватају да им они „руше“ везу.
Ово су три главна разлога због којих се везе завршавају раскидом!
1. Мањак комуникације и разумевања
Комуникација је најважнија ствар за одржавање здраве везе. Када дозволите да вам се у вези сакупе ствари (па чак и мале), сакупљаће се у вама. Прво ће вам деловати да вас не дотиче много, све док не почну временом да се нагомилавају. Уместо да ћутите, требало би да кажете одмах шта вам смета.
Временом ће вам се све скупити због недовољне или лоше комуникације и особа са којом сте ће вам постати одбојна, толико да ћете у једном тренутку пожелети да никада не чујете ништа о њој. Када будете раскинули са том особом, осетићете највероватније олакшање, зато што нећете бити изложени прикупљању терета - неизражених мисли и емоција. Све што је требало да урадите је да комуницирате са том особом о томе како се осећате у том тренутку и не би било потребе за размишљањем о раскиду.
2. Вољење из ума, а не из срца
Многи људи нису заиста заљубљени. Заљубљени су у идеју да буду вољени. Када вам неко каже да вас воли, окситоцин и сератонин се испуштају одмах у нашем телу. Ако кренете да понављате ту фразу “волим те”, изнова и изнова, ове хемикалије ће се непрекидно испуштати, а то је разлог зашто стално добијате иста осећања данима, сатима или годинама након раскида. Буквално говорећи, размишљање о томе да вас неко воли и када вам неко уживо то каже има исту биохемијску реакцију у вашем телу. Због тога се више пута не везујемо за праву љубав, већ за личну идеју о томе да сте вољени и хемикалијама које се испуштају због тог размишљања.
3. Недостатак поверења
Ако не верујете свом партнеру, то може бити токсично за вас јер ће вам изазивати анксиозност и помутиће вам разум са забринутим мислима. Такође није добро за вашег партнера, који мора константно да се брани и да доказује своју верност. Ако стално доживљавате недостатак поверења, постоји само један главни разлог зашто вам се то дешава.
Вероватно сте несигурни јер сте у неком периоду живота остали емотивно оштећени. То вас може учинити таквим да вам је потребно мало више пажње од стране вашег партнера, зато што нисте свесни да сте у ствари вољени и да вас поштује. Гледате дубљи смисао у свакој речи коју каже и закључујете да вас недовољно воли, иако у ствари то није тачно и немате неких проблема. Ваш партнер може постати љут и изиритиран, па је зато оваква ситуација ужасна за обоје у вези. Ово се наравно може променити тако што ћете ви и ваш партнер порадити на томе - причати и отварати се потпуно једно другом.
Сваки од ових разлога има велику повезаност са искреношћу према нама самима, као и према нашим партнерима. Ако смо довољно храбри да будемо рањиви и транспарентни, везе ће бити више као духовно и емотивно путовање.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ