Српска православна црква данас слави празник посвећен Сави Освећеном односно Сави Преподобном
Православни верници широм свете данас славе црквени празник посвећен Сави Освећеном односно Сави Преподобном. Иако овај празник у црквеном календару није осенчен црвеним словом, данашњи празник има посебан значај за децу и радост за децу.
Верује се да ће свако женско дете рођено на овај дан имати веома срећан брак...
Прочитајте још: Знате ли зашто је манастир ЖИЧА ЦРВЕНЕ боје? Ми имамо одговор!
Данашњем дану се ипак највише радују деца, јер вечерас, по предању из наших крајева, Свети Никола на белом коњу обилази сву децу и дели им поклоне, свакоме према заслугама. Поклон се ставља у дечије ципеле, које се због тога вечерас остављају на прозору.
Прочитајте још: Манастир Куманица крије НАЈВЕЋУ СРПСКУ ТАЈНУ: Мошти Светог Саве НИСУ СПАЉЕНЕ?!
Верује се да ће свако женско дете рођено на овај дан имати веома срећан брак.
На западу Србије данашњи дан називају Петком пред Никољдан...
Сава Преподобни стасавао је у Кападокији, у хришћанској породици, од оца Јована и мајке Софије. Замонашио се у седамнаестој, био је хришћански свештеник и светитељ.
Прочитајте још: Тражите је на ПОГРЕШНОМ месту! Вељко тврди да се АТЛАНТИДА налази на дну ДУНАВА, поседује и ДОКАЗЕ
Стари кажу кажу да се Сава читавог живота борио са демонима који су желели да га убеде да дигне руке од православља. На западу Србије данашњи дан називају Петком пред Никољдан.
Оснивач је манастира у близини Јерусалима, који носи његово име. У њему је Свети Сава добио игуманско жезло и икону Пресвете Богородице Тројеручице која се данас налази у Хиландару.
Прочитајте још: Писмо МАСОНА које се ПРЕПРИЧАВА: Испровоцираћемо социјалну КАТАКЛИЗМУ и отворити врата ЛУЦИФЕРУ
Основао је укупно седам манастира и сматран је једним од највећих стубова православља на Истоку.
Преподобни Сава Освећени је написао први Типик или Повељу Светог Саве о поретку црквеног богослужења и монашким традицијама палестинских манастира 5. века. Писана је под утицајем манастирских повеља Светог Пахомије и Светог Василија Великог и прихваћена је у свим палестинским манастирима.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ