Људи убрзано уништавају природу, што има катастрофалан утицај не само на популацију дивљих врста, него и на људско здравље, показује извештај о стању планете 2020. Светске организације за заштиту природе.
Светска популација сисара, птица, водоземаца, гмизаваца и риба у просеку је смањена за две трећине за мање од пола века, показује извештај о стању планете 2020. Светске организације за заштиту природе (WWФ), која због тога позива на хитне мере.
У WWФ-у тврде да је то великим делом резултат уништавања околине, што доприноси и појави болести попут пандемије ковида-19 и позивају на хитне мере како би се тај тренд до 2030. преокренуо заустављањем уништавања природних станишта и реформом прехрамбеног система, објавио је Ројтерс, преноси Тањуг.
Прочитајте још: Како остати будан БЕЗ КОФЕИНА? Ево решења!
WWФ наводи да, иако узроци таквог стања обухватају и пренамену земљишта и трговину дивљим врстама, главни узрок драматичног смањења популација је губитак и деградација станишта, укључујуц́и и сечу шума, а због начина производње хране.
Извештај о стању планете 2020. показује да убрзано уништавање природе, као последица људских активности, има катастрофалан утицај не само на популације дивљих врста него и на људско здравље и све друге аспекте живота човека.
Прочитајте још: Да ли сте се питали зашто ДИЗНИЈЕВИ ЈУНАЦИ немају МАМЕ у цртанима? Иза овога се крије ТУЖНА ПРИЧА
Најугроженија је биолошка разноликост слатководних екосистема.
Од 1970. популације слатководних врста смањиле су се 84 одсто, више него оне које живе у шумама или океанима.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ