Многи писци су током векова живели екстравагантно, уживајући у животу у потпуности. Не треба да вас чуди што су многе истакнуте личности у историји књижевности биле коцкари!
Нико није савршен, а чак се и највећи људи боре са својим слабостима, наизменично добијајући и губећи. Проучавање биографија највећих руских писаца и песника помаже да се схвати да се они нису разликовали од осталих људи - а живот поред њих понекад је био велика мука. Ово су приче о томе како су бриљантни умови руске књижевности патили од својих порока и шта им је помогло да пронађу лек.
Прочитајте још: Бикови НЕ ЈУРИШАЈУ на црвену боју! Пет познатих чињеница за које смо сви веровали да су тачне, a заправо су ЛАЖ!
Фјодор Михаилович Достојевски
Страствени коцкар, међународно признат. Играо је рулет као лудак. Изгубио би све до последњег пенија. Играо је углавном у коцкарницама у Немачкој. Штавише, како следи из његових писама, писац је једном приликом нагомилао новац по познатом псеудо-победничком систему, према Мартингејлу. Три пута заредом чекао је напад једне боје, након чега је почео да се клади на супротну боју, дуплирајући кад губи. Као и сав новац пре тог, на крају се истопио.
Многа дела чувеног писца су настала управо због коцкарских дугова.
Већина његових бриљантних дела резултат је разуздане игре. Изгубивши новац, упадао је у огромне дугове. Како је настала књига „Злочин и казна“? Врло једноставно. Фјодор Михајлович је заложио сав новац и хитно му је био потребан новац да би наставио да игра. Написао је књигу и наставио да се коцка са новцем од хонорара. И тако је било са готово свим осталим књигама. Једна од његових најпознатијих књига је управо "Коцкар".
Александар Сергејевич Пушкин
Волео је да игра. У многим његовим делима појављују се сцене са картама. А у „Капетановој кћери“ можемо наћи сцену коцкања на билијару. У стварности, Александар Сергејевич је волео да игра не само у новац, већ и у живот, о чему сведочи више од двадесет двобоја у којима је учествовао. Једном је на двобоју био и због оптужби да вара на картама.
Познато је да је током једне игре морао да заложи и књигу "Евгеније Оњегин", коју је, срећом, успео да врати. У сачуваном полицијском списку познатих картароша из 1829. године Пушкин је био уписан под бројем 36, уз напомену: „широм Москве познати крупије“.
Иза њега су остали огромни дугови, од којих је већина настала картањем. Све његове дугове је отплатио Николај Први, по обећању.
Прочитајте још: Млада се срушила на ВЕНЧАЊУ: Мртву је држали у соби поред, док је њена сестра морала да уради УЖАСНУ ствар! (ВИДЕО)
Лав Николајевич Толстој
Толстој је био племенит коцкар. Као официр у војној служби, према гласинама, успео је једном да изгуби, а затим поново освоји породично имање. Да се разумео у карте доказују и његова дела. Човек је из свог искуства знао шта је блеф. Тако живописан приказ картања може да да само онај који је и сам играо. Сцена напете карташке игре присутна је у Рату и миру.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ