Мало се знало о животу популарних близанаца Предрага и Драгана Лаковића
Два најпознатија близанца домаће кинематографије, Предраг и Драган Лаковић, рођени су на данашњи дан, 28. марта. Својим специфичним и топлим појавама многима су обележили детињство, али и каснији период живота.
Прочитајте још: ХАОС НА ДОДЕЛИ ОСКАРА! Вил Смит НАПАО водитеља због "шале" на рачун жене, НИЈЕ МОГАО ДА ПРЕЋУТИ (ВИДЕО)
Предраг Пепи Лаковић био је пет минута старији и два килограма лакши од свог брата близанца Драгана. Једва је преживео, али је наџивео брата, од чије смрти се никада није опоравио. За Драгана везујемо његов рад са децом, док је Предраг, илити Пепи, остао загонетан уметник, повучен и меланхоличан, све до самог краја.
Иако су рођени у Скопљу, убрзо су се преселили у Београд, где су се школовали и наставили свој професионални живот, посвећени позоришту и филму.
Смрт најпопуларнијих близанаца
Драган Лаковић је играо у бројним филмовима, телевизијским серијама и емисијама за децу. Суделовао је и у многим радијским програмима. Најпознатија дечја емисија коју је водио била је „Децо, певајте са нама“, у којој је учествовао и хор „Колибри“, а његове незаборавне креације забележене су и у легендарним емисијама за децу „На слово, на слово“ и „Лаку ноћ, децо“. Објавио је велики број грамофонских плоча са дечјим песмама, на стихове Душка Радовића и Љубивоја Ршумовића, а на музику Александра Кораћа и Војкана Борисављевића. Лаковић је обележио детињство и младост многих генерација.
Преминуо је изненада 31. маја 1990. године у свом стану од инфаркта, спремајући се за представу коју је требало да игра тог дана. О њему су кружиле језиве приче да је био бескућник и да су га пронашли мртвог у возу који је путовао на релацији Београд – Бар, али то нису биле истините тврдње. У знак сећања на Драгана Лаковића, вртић у Блоку 61 на Новом Београду добио је име по овом уметнику.
Његов брат близанац Предраг је био велики боем, индивидуалац, самотњак и, како су га описивали, повучени сањар и замишљени пецарош са Мртве Тисе. Предраг је био класни колега Оливере Марковић, Ђузе Стојиљковића и Власте Велисављевића на тада првој класи новоосноване Академије за позориште, филм, радио и телевизију. Крајем четрдесетих је добио неколико улога у, тада авангардном, Београдском драмском позоришту. До краја седамдесетих, Лаковић је одиграо више од 40 улога у телевизијским пројектима. Публика га највише памти по улози Косте Павловића, урнебесног Бобиног ујака из Париза у серији „Бољи живот“. Знамо га и по филмовима "Мајстори, мајстори", "Танго Аргентино", "Дом за вешање". Последња улога му је била у филму Емира Кустурице „Црна мачка, бели мачор“. Ту је тумачио расејаног матичара, али тај филм нажалост није завршио.
Прочитајте још: ЖИВЕЛА У БЕДИ, А ДАНАС УЖИВА СА ПЛЕМИЋЕМ У ЛУКСУЗУ: Истина о трагичном детињству добитнице Оскара, Џесике Честејн
Волео је да се осами у својој скромној викендици на Бисерном острву, у близини Чуруга. Ту, на Мртвој Тиси, је пецао, да би 9. септембра 1997. отишао на пецање и никада се није вратио. Његово беживотно тело су пронашли локални аласи. Удавио се, а приче о томе да је извршио самоубиство никада нису потврђене, али ни демантоване, тако да је његова смрт и даље под велом мистерије.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ