У технолошком криминалу хакери се користе бројним триковима како би имали што лакши пролаз до корисника и њихових података.
Microsoft је најчешћи бренд који имитирају и чије име користе хакери како би намамили кориснике да оставе своје приватне податке и даље оставе бројеве платних картица и детаље о начинима плаћања како би преузели све податке корисника.
Microsoft компанија нашла на првом месту и коришћен у чак 19 одсто свих глобалних хакерских напада у последњем тормесечном периоду.
Прочитајте још: Технолошка ПОБЕДА: Европол разбио мрежу за комуникацију коју су користиле ХИЉАДЕ КРИМИНАЛАЦА
До овог податка дошла је компанија Check Point Research, која се бави анализом технолошког криминала на мрежи, наком последњег тромесечног истраживања који бренд је најчешће лажно коришћен од стране сајбер криминалаца.
Прочитајте још: Да ли болујете од НОМОФОБИЈЕ, а да нисте ни свесни да ИМАТЕ ОВУ ДИЈАГНОЗУ?
Тако се Microsoft компанија нашла на првом месту и коришћен у чак 19 одсто свих глобалних хакерских напада у последњем тормесечном периоду, за разлику од 7 одсто напада, колико их је било под именом овог бренда из другог тромесечја.
Прочитајте још: НАЈБОГАТИЈИ! Да је марио за новац, Тесла би када је умро имао ТАЧНО ОВОЛИКО НОВЦА НА РАЧУНУ! (ВИДЕО)
На овој неславној листи друго место деле DHL i Google са по 9 одсто, а следе их даље sPayPal, Netflix, Facebook, Apple, WhatsApp, Amazon и Instagram.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ