Karakteristično dejstvo kafe prvi su otkrili Etiopljani još pre više od tri hiljade godina
Svetska zdravstvena organizacija navodi da se danas na planeti svakodnevno popije oko 1,5 milijardi šoljica kafe.
Dve šoljice kafe na dan pomažu zdravlju srca, smanjuju rizik od dijabetesa i olakšavaju bol u mišićima.
Pročitajte još: Pogledajte koji čajevi vam mogu pomoći u lečenju raka i dijabetesa: Poštujte PRAVILO dok ga pijete, inače možete imati problem
Osim toga, deluju antiseptički i regulišu mnoge procese u organizmu, pokazala su istraživanja. Antioksidansi u kafi blagotvorni su za pluća, jetru i bubrege, a štite i od neurodegenerativnih bolesti mozga, kao što su Alchajmerova i Parkinsonova bolest.
Pročitajte još: Ruski iscelitelj otkrio "LEK OD SMRTI": Ako želite da živite "večno" koristite POSEBNO ULJE
Problemi sa niskim krvnim pritiskom
Trajno snižen krvni pritisak ili u stručnoj literaturi označena kao primarna hipotenzija nema konkretno utvđen uzrok. Ipak, povremeno snižen krvni javlja se kao posledica neke druge bolesti. Ova, sekundarna hipotenzija nastaje kao posledica krvarenja, infekcija, dehidratacije, srčanog infarkta, srčanih aritmija, opekotina, upotrebe lekova za sniženje krvnog pritiska i diuretika.
Pročitajte još: Ova biljka je odlična u prevenciji KANCERA, štiti od radijacije, ali leči i druge bolesti
Dosadašnja primena kod problema sa pritiskom u narodnoj medicini pokazala je da kafa podiže krvni pritisak i uglavnom zbog toga mnogi ovim napitkom započinju dan.
I zaista, kafa kao diuretik, u prvom momentu podiže pritisak, ali ga kasnije obara i zato je ne treba piti previše. Ovo pravilo posebno važi za kafe s jačom koncentracijom kofeina kao što su nes i espreso. Ne bi trebalo piti više od dve do tri šoljice na dan. Posle jutarnje kafe osobe koje imaju hipotenziju trebalo bi da pojedu sendvič s maslacem i sirom, jer slana hrana podiže pritisak.