Да ли играње насилних видео-игрица може да доведе до појаве агресивности код деце - покушали су да разбију истраживачи са Новог Зеланда.
Тим научника са Универзитета Маси је спровео студију како би се утврдило да ли сцене пуцњаве у којима малишани учествују док ноншалантно типкају по дисплеју телефона и таблета имају негативне последице по њихов развој.
Прочитајте још: НАЈБОГАТИЈИ! Да је марио за новац, Тесла би када је умро имао ТАЧНО ОВОЛИКО НОВЦА НА РАЧУНУ! (ВИДЕО)
Акценат је био на “провери” тенденције ка насиљу, када су стручњаци дошли до негативног одговора.
Упркос очекивањима агресивне игрице...
Упркос бројним сумњама, испоставило се да ове апликације, ипак, нису одговорне за агресивне тенденције деце која много времена проводе играјући видео-игрице. Чак и када видите да током игре праве чудне изразе лица, уносећи се у садржај, не треба да значи да ће се тако нешто урезати у њихову личност и да ће се заиста саживети са опасним и злим јунацима са екрана - наводи се у саопштењу истраживача.
Прочитајте још: РОДИТЕЉИ ово ПРАВИЛО морате да знате, сачуваће вашу ДЕЦУ од опасности данашњице
Новозеландски стручњаци су прикупили податке добијене на основу 28 истраживања, која су обухватила укупно 21.000 малишана.
Не постоји веза између агресивне деце и агресивних игрица Фото: Депозит
- Овим студијама, које су трајале годинама се доказало да не постоји узрочно-последична веза између играња видео-игрица у детињству и развоја агресивне црте у каснијем добу, на шта се заиста дуго сумњало - потврдио је Арон Драмонд, вођа истраживања.
Прочитајте још: Да ли строги родитељи од деце стварају ЛАЖОВЕ?
Стручњаци, међутим, тврде да то не би требало да буде никакво оправдање за прекомерно провођење времена уз видео-игрице, јер то свакако није добро.
Родитељи морају да осмисле живот деци.
Они апелују на родитеље да их обавезно контролишу у овој радњи, да на време испрате којим садржајима приступају, као и колико дневно “троше” на ову активност.
Прочитајте још: Тинејџери током карантина ОДЛЕПИЛИ ОД ИГРИЦА!
Зато је врло важно да се родитељи баве својом децом и да им благовремено кажу: “Сада је доста, претерао си, данас више нема игрица”, јер деца сама никада не знају када им је доста - објашњавају стручњаци.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ