Брига о цевима у домаћинству врло је важна, а она укључује и знање о томе шта чинити, односно шта никад и ни по коју цену не треба чинити, како би ваш дом био сув и сигуран.
Зато су професионални водоинсталатери открили које су то ствари које никад не раде код куће, како би продужили живот својим цевима.
Прочитајте још: Основна правила за прање постељине: Једно сви морамо да поштујемо
Људи морају да припазе на одводе у њиховим кућама. То значи да морају редовно да проверавају притисак воде, поправљају оштећења на цевима и мењају покварене/поломљење делове на местима где вода цури. Но, најважније од свега је избегавање понашања које ће водити до оштећења.
1. Не бацајте влажне марамице у тоалетну шољу
Иако можда на паковању влажних или дечјих марамица пише да можете да их баците у wц шољу, истина је да постоје само две ствари које нису течне и које могу да се баце тамо - једна од њих је тоалет папир, а друга, знате већ. Све остало, од женских уложака до папирних убруса, зачепиће цеви. Можда се то неће догодити одмах, али у перспективи сигурно хоће. Ти предмети могу да запуше цео канализациони систем, а проблем може да ескалира до озбиљног угрожавања јавног здравља. Марамице стога, радије баците у смеће.
Фото: Депосит
2. Не користите опасне хемикалије
- Ако рутински сипате у одводе куповно средство за отпушавање цеви, одмах престаните. Не само да нису ефикасни, него нагризају материјале - каже Тери Оши, главни водоинсталатер у компанији "Рото - Роотер" из Њујорка.
Прочитајте још: Мајка открила: Ове предмете ОДМАХ БАЦИТЕ и избегните нагомилавање ствари
Истиче да те хемикалије могу буквално да спале цеви, али и вашу кожу ако их дотакнете. А шта нам је онда чинити у случају зачепљења? Потражите ензимска средства за отпушавање одвода који су обично сигурни, а можете да покушате и са специјализованим алатом попут дугачке жице.
- Ипак, никако немојте да покушавате да отпушите одвод металном вешалицом јер она може да оштети цеви и да проузрокује низ нових проблема попут цурења, ломова, лошег мириса и инфестације наметника - упозорава Малдер.
3. Не бацајте масноће у одвод
- Ако сте управо испржили сланину и желите да се решите масноће, можете то да учините на више начина. Ипак, просипање масноће у судоперу дефинитивно није међу њима - истиче Малдер.
Охлађену масноћу баците у смеће или још топлу преспите у посуду коју ћете бацити.
Прочитајте још: Трендови унутрашњих боја који ће бити популарни током 2021. године
Масноћа ће се наталожити по цевима и на крају довести до зачепљења одвода. Уз то, у канализацији се меша с осталим отпадним материјалом попут влажних марамица које тамо нису ни требале да се нађу. То ствара наслаге отпада, а енглески службеници објавили су проше године да су у канализационом систему пронашли такав отпад дугачак чак 60 метара.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ