Савети коији вам могу помоћи
Осим тканине која ће задржати своју мекоћу, адекватно опран веш биће безбедан и пријатан за вашу кожу
Приликом прања веша веома је важно да га правилно одвојите шарени и бели веш и не само то. Најбоље је да се тамне ствари перу са тамним стварима, а светлије са светлим.
У тексас никада не би требало да се додаје омекшивач, јер се њиме тканина може оштетити и развући. Ипак, ово није једини материјал који не трпи омекшивач и јаке прашкове.
Током прања јакни и других дебљих тканина такође не треба користити омекшивач.
Оно о чему би требало да водите рачуна је и количина прашка и омекшивача коју користите.
Нема потребе да сипате више од препоручене дозе. Постоји могућност да се он онда неће довољно испрати или да ће оставити беле трагове на гардероби.
Веома је важно и поштовати прописане температуре на којима се пере одређен веш.
Бели веш морате прати на високим температурама са претпрањем. Најбоље је на 90 степени. Шарени веш перите на температури од 30 до 50 степени. Тамну одећу, тексас и црно перите на температури од 60 степени. Јоргане, ћебад, завесе, свилу и вуну перите на 30 степени.
Оно што вам може скратити време и олакшати посао јесте да пратите етикете на гардероби. На њима је увек назначено на колико степени треба опрати тај комад.
Такође је важно да ствари, поготову оне са неком апликацијом на себи, пре прања окренете на наличје како не би дошло до оштећења, пише Глоссy.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ