Мање је више, па треба пазити да не претерате са употребом пилинга јер резултат може бити штетан.
Пилингом се успешно уклањају мртве ћелије коже, због чега она изгледа здравије, светлије и свежије.
Разликујемо неколико врста пилинга и делимо их на механичке, хемијске и ензимске, односно биолошке. Неке можете да направите сами док су остали резервирани за козметичке салоне. Важно је да одаберете пилинг према типу коже и врсти проблема. Сува кожа нема добар заштитни слој те се мртве ћелије коже лакше скидају, па се особама са сувом кожом пилинг препоручује ређе у односу на особе с масном кожом, која има убрзани процес обнове ћелија.
Прочитајте још: Колико времена је потребно да издвојимо за ПРАЊЕ ЛИЦА како би кожа била лепша?
Ако имате суву кожу избегавајте производе с много алкохола јер ће је додатно исушити, а добро ће вам доћи пилинзи који садрже кокос или шеа маслац, будући вам је кожа сува, не користите више од два пута недељно, а након тога је обавезно хидрирајте.
Фото: Депосит
Масна кожа је отпорнија па пилинг можете да користите до пет пута недељно. Након пилинга обавезно хидрајте кожу без обзира што је природно масна. Ако пак претерате с исушивањем коже можете изазват иритацију и црвенило. На тај начин можете додатно подстакнути тело да лучи масноћу као реакцију на претерано исушивање.
Пилинг нормалне коже можете да радите до три пута недељно. Трудите се да не претерате јер у супторном чините више штете него коирсти.
Прочитајте још: Три грешке које правимо ако имамо СУВУ КОЖУ: Промените навике и видећете резултате
Код мешовите коже, односно ако имате масну Т зону и суве образе, урадите пилинг Т зоне и након ње добро хидрирајте суве делове коже, док оне масне поштедите већих количина масноће.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ