Попут многих есенцијалних уља, и уље чајевца се користи у лековите сврхе.
Већ стотинама година уназад део је источњачке културе, познато и као уље мелалеуке. Првобитно су га користили Абориџини у Аустралији, који су га добијали од листова аустралијског чајевца. Међутим, савременом човечанству је познато као један од врло честих састојака препарата за негу косе.
Какво је дејство уља чајевца?
Његово основно својство је ефикасна борба против бактерија и гљивица. Снажан и природан састојак одличан је за осетљиву кожу и власиште. Оштећено власиште може да буде јако осетљиво и да допринесе појави перути, сврабу и ранама. У тим случајевима неретко долази до појаве гљивичних инфекција. Уље чајевца се врло учинковити бори са овим проблемима.
Прочитајте још: Свакодневно правимо ГРЕШКЕ које нам СТВАРАЈУ БУБУЉИЦЕ
Најбољи начин за коришћење уља чајевца?
Уље чајевца је најефикасније када се користи у комбинацији са благим шампонима за косу. Овакав корак треба да постане ваша рутина, када је нега косе у питању, односно “фаза чишћења”. Иако је први фокус на власишту, уље чајевца је може користити и дуж власи као балзам за регенерацију косе. Када се редовно употребљава, оно елиминише перут, поспешује раст косе и спречава накупљање сувишне масноће на власима.
Прочитајте још: Чизме + хаљина = САВРШЕНА ЈЕСЕЊА КОМБИНАЦИЈА (ФОТО)
Да ли постоје нуспојаве приликом употребе уља чајевца?
У суштини ако се локално користи, уље чајевца је потпуно безбедно. Истичемо да се ни у ком случају не сме користити орално, јер има токсично дејство, те га је потребно држати ван домашаја деце. Такође уколико на кожи постоји црвенило, пецкање, убоди и сл, треба избегавати коришћење до сузбијања симптома. Такође, врло је важно користити свеже уље чајевца, посебно на власишту косе, јер ако уље оксидира постоји могућност итирације. Знаћете да је окридирало по јаком мирису.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ