Промена боје косе је брз начин да унесемо промене, а може да буде и забвна. Фарбамо се када нам је досадила природна боје косе, идемо за неким трендом или када пак желимо да прикријемо седе власи.
Стари Египц́ани су били међу првим познатим људима који су офарбали косу каном, углавном да би прикрили седе. Тако да, култура фарбања косе није нова, оно што је другачије је то што сада имамо толико опција, што можда и није добро уколико се претерује.
Прочитајте још: Заборавите заувек на АКНЕ: Ово је домаћи рецепт за лековиту тинктуру за овај проблем
Често фарбање косе
Пречесто фарбање косе може да је оштети, а да онда добије потпунос супротан ефекат од очекиваног.
На тржишту су углавном доступне три врсте боја за косу: привремена, полутрајна и трајна. Разлике се односе на то колико продиру у длаку и колико дуго трају. Све боје за косу су хемикалије које мењају природу и структуру ваше косе.
Прочитајте још: ЈАБУКОВО СИРЋЕ У НЕЗИ КОЖЕ: Чудотворна моћ у скидању СТАРАЧКИХ пега
Према Хеалтхлине-у, наношење било које врсте трајне боје ствара хемијску реакцију која узрокује подизање протеина у коси тако да хемикалије могу продрети у прамен косе. Нажалост, када промените структуру протеина косе да бисте добили прелепу боју коју желите, то такође може да доведе до губитка снаге косе, смањене дебљине и повец́ане храпавости фоликула. Резултат може да скине заштитни слој са косе и учинити да изгледа суво.
Најбоље је да фарбање косе буде што мање, а да промене уколико их желите уносите путем фризуре.
БОНУС ВИДЕО: