Флеке од сунца, боре и ожиљци од акни ефикасно се уклањају са лица помоћу киселина. За овај начин лечења и улепшавања, јесен и зима су идеално време, јер нема много сунца, а и УВ зрачење је на минимуму.
Да бисте знали која киселина одговара вашој кожи, и како да се негујете после наношења киселине, неопходан је преглед и савет дерматолога.
Прочитајте још: Испробајте: Овај ПРИРОДНИ ЛЕК стварно функционише када је у питању МАМУРЛУК!
Доктор Лана Ћирковић из Завода за кожне и венеричне болести Београда, каже да се пилинзи киселинама разликују према дубини коже коју захватају. Могу да буду површински, средње дубоки и дубоки. Дакле, све зависи од врсте киселине која се користи у третману.
Преглед па третман!
На основу прегледа коже, дерматолог саветује одређен пилинг и врсту киселине, као и колико пута је потребно да се нанесе да би продрла до жељеног дела коже. Само оваквим приступом се постиже жељени резултат.
- Постоје пилинзи које могу да раде и особе са осетљивом кожом, као што су пацијенти са розацеом - каже др Ћирковић. - Одговарајућим одабиром киселине и њеног процента могу да се постигну резултати као и код особа које немају осетљиву кожу.
Прочитајте још: Супер трикови са КОРЕКТОРОМ: Ево на које се све начине може користити
- Микрониделинг се обично ради помоћу дермаролера и дермапена - каже др Ћирковић. - Најбитније је да ову процедуру раде обучени техничари или сам лекар. Јер, постоји тачно одређена техника како се примењује и ту нема импровизације.
Дубински третман траје неупоредиво дуже.
Киселина на лицу узрокује контролисану опекотину којој је потребно време да зацели.
- Период опоравка зависи од дубине пилинга, за површинске пилинге траје седам дана, док за дубље може трајати неколико недеља - објашњава др Ћирковић. - Зато се површински пилинзи раде на седам до 10 дана, док се дубљи раде на две до шест недеља.
Прочитајте још: НАДА за дијабетичаре: Научници на трагу НОВЕ ТЕРАПИЈЕ
Блажи површински пилизи обично немају нежељене ефекте, осим привременог црвенила и благог перутања. Дубљи пилинзи захтевају сарадњу и дисциплину пацијента, као и посебну негу коже како би се избегли нежељени ефекти. Најчешћи нежељени ефекат је појава пигментација на лицу након излагања сунцу, без или са неадекватном заштитом.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ