Да ли вам је познат следећи сценарио?
Поноћ је увелико прошла, али уместо да спавате, претражујете и купујете производе преко интернета, чак и оне за које знате да вам нису потребни.
Према најновијем истраживању спроведеном у Великој Британији, у последње време приметан је нагли пораст онлине куповине у ноћним сатима. То значи да је током протекле године забележен скок од чак 23 процента. Верујемо да многе земље прате овај тренд, а у наставку откријте неке од могућих разлога за то.
Прочитајте још: Како се навићи на посао после ГОДИШЊЕГ ОДМОРА?
Рађање новог облика економије
Одговор на питање из наслова намеће се сам по себи. Наиме, током дана заузети смо бројним активностима, и немамо довољно времена. Стога, све друге занимације, па и онлине куповину, остављамо за касне сате. То нам пружа осећај продуженог дана, односно илузију да смо постигли још нешто пре одласка на спавање. Како поред пословних, родитељских и кућних обавеза већина људи тежи и испуњеном друштвеном животу, јасно је да нам у току дана не преостаје пуно времена. Зато су ови касни ноћни сати, када знамо да немамо других обавеза, најбољи тренуци за опуштање, и као такви идеални за претрагу онлине понуде и поручивање преко интернета.
Поред тога што је понекад могуће обавити куповину тек на крају радног дана, ту су и други разлози.
Прочитајте још: Хоћете више да ЗАРАЂУЈЕТЕ, водите ЛАГОДАН живот? Веровали или не, СПАВАЊЕ има везе са тим!
За разлику од куповине у радњама, овакав приступ смањује импулсивно убацивање артикала у корпу. Обично размислимо два пута пре него што потврдимо активност. Треба напоменути да су услуге које нуди електронска трговина напредовале током година, и све више одговарају потребама потрошача. Стога, нема временског ограничења и могуће је куповати 24 сата, 7 дана у недељи. Све је подређено купцима, повраћај робе је знатно олакшан, и све се одвија веома брзо. Описан облик трговине препознат је још и као тхе Вампире Ецономy.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ