Није у питању само губитак слуха
Многи преферирају да утону у сан са слушалицама уушима. Можда делује као безазлена навика, али је изуетно штетна и то из више разлога.
Најбоље би било да потпуно престанете да радите ово.
На првом месту треба да избегавате слушалице које поништавају буку у хитним ситуацијама. Може неко да вас контактира из веома битних разлога и да не успе да вас добије.
Прочитајте још: Ових 7 намирница никако не смете стављати у ЗАМРЗИВАЧ (ФОТО)
Друга ствар лежи у чињеници да већина људи може да слуша звуке од 85 децибела до осам сати без негативног утицаја. Што значи, да што гласнију музију слушате требало би да смањите време слушања. Рецимо, ако слушате музику од 88 децибела, безбедно је да то чините само 4 сата.
У једној студији око 10 одсто испитаника изјавило је да слуша музику између 90 и 100 децибела, чак и током спавања То може повећати ризик од оштећења слуха.
Ако идете у кревет након туширања, слушалице уушима могу блокирати влагу у ушном каналу. Ту је и повећан ризик од појаве бактеријске инфекције уха.
СЛушалице које се постављају преко уха уместо оних које иду у ухо су погоднија опција. Али, никако не треба да изгубите из вида да вишечасовно држање слушалица у ушима увек носи потенцијални ризик од отешећења или губитка слуха.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ